Telefon

KURUMSAL

Aydın Öçal tarafından 1983 senesinde temelleri atılan Öcallar Petrol, yıkama ve yağlama servisi hizmetleri sunan bir şirketin çınarlaşan halidir. Kurulduğu zamandan itibaren vizyonu, misyonu ve hedefleriyle her geçen zaman daha da büyüyen şirket, 1990 senesinde Castrol Perakende bayiliğini ü​stlenerek kısa süre adını duyurmuştur.​ Bayilik çalışmalarında ortaya koyduğu azim, samimiyet ve hizmet anlayışındaki kalite sayesinde, 1998 senesinde BP bayiliğini de alarak başarısını taçlandırdı.

Firma, sürekli gelişim ve dönüşüm prensibiyle hareket ederek, 2002 senesinde BP ve Castrol Bölge Distribütörlüğünü göğüsledi. Bölgesindeki başarılı çalışma politikaları, müşteri hacmini arttıran ve müşteri memnuniyetini sağlayıcı prensipleriyle takdir kazandı. Lider ve saygın bir şirket olmak için yeni iş sahalarının aşındırılması gerektiğine inanan firma felsefesi gereği, 2012 senesinde İnci Akü Batı Karadeniz Ana bayiliği ​hizmetinide üstlenerek, hedefleri doğrultusunda emin adımlarla ilerlemesini sürdürdü.

Teknolojik yenilik ve değişimlerin firmamıza katacağı faydaları her zaman takip etmek, çalışmaktan asla yorulmamak, disiplinli, dürüst ve etkin şekilde üreterek hizmet vermek misyonumuzun ana felsefisini oluşturmaktadır. Daima inovatif bakış açısıyla şirketin büyümesine zemin hazırlayacak fırsatları optimum seviyede değerlendirmek, misyon felsefemizin bir başka ana temellerinden birisidir.

Başarı tesadüf değildi

Öcallar Petrol firmasının bu kısa başarı hikayesi, kesinlikle tesadüf değildi. Önce azim, disiplinli bir çalışma, yenilik ve değişime karşı olmamak, başarının sağlanmasında başat etkenlerdi. Müşteriyle kurulan yakın diyaloglar, sözün senet hükmünde addedilmesi, dürüstlük ve vefakarlık, firmanın kısa süredeki başarısını yakalanmasında öne çıkan önemli değerlerdi. Bugünde firma, aynı düzlem içerisinde değişime ve yeniliklere açık bir şekilde büyümesini sürdürmekte ve her sene daha fazla müşteri gamını genişletmektedir.